Harcerze w wojnie polsko-bolszewickiej

Seria „Bohaterowie Niepodległej” przedstawia postacie, które uczestniczyły w zmaganiach o niepodległość Rzeczypospolitej w latach 1914-1918 oraz o granice w latach 1918-1921. Celem serii jest upamiętnienie bohaterstwa osób oraz czynów związanych z wydarzeniami tego czasu. W serii znajdują się zarówno postaci osób powszechnie znanych, jak i tych bohaterów Niepodległej, których nazwiska, dziś często zapomniane, warto przypomnieć. W ramach serii wydano wiele publikacji m.in. Orlęta przemyskie, Józef Haller, Mariusz Zaruski, Teresa Jadwiga Grodzińska, Pułkownik Gromczyński (dr Tomasz Dziki), Harcerze w wojnie polsko-bolszewickiej, itd. Miło jest nam poinformować, iż w jednej z takich publikacji „Harcerze w wojnie polsko-bolszewickiej” Tomasza Sikorskiego wykorzystano materiał opracowany przez Koło Naukowe Historyków „Samochodówki” powstały podczas realizacji ogólnopolskiego projektu IPN Kamienie Pamięci „Harcerze Niepodległej”.
Kolejny nasz wkład i przyczynek do rozwoju nauki. Inny przykład to „Toruńska dywizja” Przemysława Dymka, wydawnictwo Napoleon. Także otrzymałem książkę wraz z dedykacją autora.

Książka „Harcerze w wojnie polsko-bolszewickiej” znajduje się w zbiorach biblioteki Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku.