Okiem historyka – część I

Generał Czesław Kiszczak nie ”załapał” się na Powązki, a więc jest coś, co mu w życiu nie wyszło, abstrahując od tego, iż komunizm został wyrzucony na śmietnisko historii. Fakt ten nie ma żadnego znaczenia, albowiem generał i jemu podobni ludzie [np. W. Jaruzelski, A. Kwaśniewski, A. Olechowski – lista jest b. długa i dotyczy tzw. elity] to hipokryci i oportuniści, którzy zawsze służą i współpracują, są częścią układu rządzącego.

Jako człowiek humoru, przepraszam honoru [cytat z Michnika] towarzysz generał wypuścił już ostatniego bąka, przepraszam szczura [cytat z Rulewskiego], natomiast kwestia dotycząca genezy III RP i sprawa BOHATERA zostanie spokojnie wyjaśniona i opisana w zaciszu gabinetów zgodnie z zasadami warsztatu pracy historyka. Historia to nauka.

Należy zadać pytanie: ile jeszcze takich gryzoni kryje się w szafach polskich i zagranicznych i czy skłoni nas to do zweryfikowania najnowszej historii Polski?

A tak na serio to historię należy zostawić historykom i obywatelom do zapoznania się i oceny, natomiast kierujący krajem przede wszystkim powinni zająć się – parafrazując słowa Cesarza – trzema rzeczami: gospodarka, gospodarka i jeszcze raz gospodarka!!! Nie chodzi o to, żeby administrować gospodarką, bo to potrafi każdy wykształcony urzędnik, tylko tak działać, żeby nasza ojczyzna się rozwijała i w tym wzroście PKB partycypowali także obywatele. Wizja M. Morawieckiego pozwala mieć nadzieję (reindustrializacja, innowacyjność, eksport,…) na wyjście z pułapki średniego rozwoju, który w żaden sposób nie pozwoli nam na odrobienie strat z czasów komunizmu w stosunku do Europy pierwszej prędkości. Piękne marzenie.

Nie organizujmy więc igrzysk, zostawmy nadbudowę w spokoju obywatelom do wyboru wedle ich światopoglądu, natomiast rozwijajmy i unowocześniajmy bazę – gospodarkę. Nie ekscytujmy się też kolejnymi szczurami, tylko spokojnie wyjaśniajmy spory dotyczące procesu dziejowego związanego z najnowszą historią Polski na poziomie naukowym nie zaś walki politycznej. I powtórzę raz jeszcze, skoncentrujmy się na gospodarce i edukacji. Tego państwu i sobie życzę.

Z wyrazami szacunku
opiekun KNH